De Belastingdienst en Dienst Toeslagen stappen per 1 mei 2026 over van ING naar Rabobank. Beide instanties gaan daarom nieuwe rekeningnummers gebruiken. De huidige rekeningnummers blijven tot dat moment geldig.
Als u na de wijziging per ongeluk betaalt naar een oud rekeningnummer, zorgt de Belastingdienst ervoor dat de betaling correct wordt verwerkt. Wij informeren u hierover om betaalproblemen te voorkomen én u extra alert te maken op phishing.
Wat betekent dit voor u?
Betaalt u via automatische incasso of iDEAL | Wero?
Dan hoeft u niets te doen. De betaling wordt automatisch omgezet naar het nieuwe rekeningnummer.
Betaalt u handmatig?
Pas dan uw opgeslagen rekeningnummers van de Belastingdienst aan. Vanaf 1 mei 2026 staan de nieuwe rekeningnummers vermeld op de correspondentie van de Belastingdienst. U kunt deze ook terugvinden op de website van de Belastingdienst.
Let op: voorkom phishing
Bij wijzigingen in rekeningnummers nemen fraude- en phishingpogingen vaak toe. Oplichters kunnen zich voordoen als de Belastingdienst en via e-mail, sms of nepbrieven “nieuwe IBAN’s” doorgeven. Dit kunt u doen om phishing te voorkomen:
Gepubliceerd, 20 april 2026
